דף הבית » מרכז מידע » שינוי הרגלים » מה הסוד ב"סוד"?

מה הסוד ב"סוד"?

מאת: גיל טטרו.

הסרט (המבוסס על הספר) "הסוד" כבש את העולם בסערה גדולה, הממשיכה לגדול מיום ליום, גם בארצנו הקטנטונת. הסרט, המורכב מצוות מגישים מתחומי המודעות בעלי שם עולמי, מביא תובנות שימושיות ליצירת מציאות ויצירת שינוי בחיינו.

כוח המחשבה

אפשר להתעלם ממנו , להתייחס אליו בביטול , להמעיט בערכו…

אבל, זה לא ישנה את העובדה – כוח המחשבה עוצמתי והוא יכול להשפיע עלינו ועל הסביבה שלנו , לטובה או לרעה.

יכולת עוצמתית ו"חדשנית" זו  אינה חידוש כלל וכלל והגיע הזמן להשתמש בה בתבונה.

יצירת מציאות

בשנים האחרונות מסתמן שינוי מהותי בדרך בה אנו רואים את המושג "יצירת מציאות", ואנשים הופכים מודעים יותר ויותר לכוחם הפנימי. יש הטוענים שהסיבה להצפה הרוחנית הזו היא שאנחנו מוכנים אבולוציונית לקלוט הבנות חדשות, רחבות יותר, ולכן הן מגיעות

ומהדהדות בעוצמה חזקה יותר. ישנה גם אפשרות שהפתיחות מגיעה בעקבות ממצאים מדעיים ,

כדוגמת הניסויים שבחנו את השפעת המחשבה על מים.

ניסויים אלו אשר בוצעו ע"י ד"ר אימוטו, הוכיחו חד משמעית מתחת לעדשת המיקרוסקופ, שאופי המחשבה משנה את מבנה מולקולות המים בצורות שונות.

כלומר המחשבה משפיעה על החומר, והחומר "מעוצב" על ידי המחשבה.

אז מה הסוד?

הסוד הגדול הוא שאנחנו אלו שיוצרים את המציאות בכל דקה, בכל מחשבה, ובכל כוונה מודעת ולא מודעת שלנו. לאלו שמהנהנים בראשם, ולוחשים בליבם "ברור, מה חדש", נזכיר שעד לפני זמן לא רב , רוב האנשים האמינו שגורלם קבוע, או לפחות חלקים גדולים

ממנו. כמובן שיש את אלו שמודעים לכך שהם יוצרים את המציאות , אך עדיין לא רותמים את כוח המחשבה לטובתם.

 חוקי "הסוד" הם פשוטים:

חוק המשיכה

בפשטות –  כל מה שתחשבו עליו, תמשכו אלכם, כמו מגנט.

לכל מחשבה יש תדר שהוא אנרגיה מגנטית ואנרגיה זו מושכת אליה אנרגיה תואמת.

 מה שמוביל אותנו לחוק השני:

דומה מושך דומה

דומה מושך דומה..כלומר מה שמתרחש במוחנו זה מה שנראה מול עיננו.

אלו שמתמקדים בקשיים ומחלות, יחוו אותם. ואילו שמתמקדים באושר ושגשוג יחוו אותו.למעשה כל דבר שקיים במציאות שלך עכשיו, נוצר קודם במוחך.

כאשר אנו חושבים על משהו , אנו יוצרים תדר (אות מגנטי) שמגיע ליעד הרצוי ומושך אותו אלינו.

ניתן למשוך כל מה שדרוש ורוצים – כסף, אנשים, קשרים. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור מה באמת רוצים.

 איך עושים את זה?

להלן המתכון, אך חשוב לזכור – לא להחסיר שום דבר, אם רוצים תוצאות מדויקות.

הכלים: המחשבה והדמיון

אמצעים: כתיבה, דיבור, ציור

זמן: כמה שיותר…

אופן היצירה:

מטרה ברורה – להעלות את הרצונות והכוונות על הכתב ובזמן הווה, להתייחס אליהם כאל: "זה כבר התגשם". לדוגמא: " אני שמחה ומלאת תודה עכשיו ש.." או " אני מרגיש בטוח בעצמי"  חשוב לשדר אמונה שהדבר כבר ברשותך. זה מה שיוצר את התדר שמושך את הדבר הרצוי.

הכרת תודה – יש עוצמה וחיבור חזקים בהכרת התודה. אפשר להתמקד בדברים שכבר נמצאים ברשותך, ובדברים שהיקום כבר דואג להם. חשוב להרגיש זאת באמת, מהלב.

דמיון –  כוח הדמיון הוא אחר הכוחות העוצמתיים והיעילים ביותר במנגנון האנושי, ומשום מה עדיין אין לו "רייטינג" גבוהה. הוציאו לו שם רע, של משהו לא מעשי ולא מוחשי ולמעשה, ההיפך הוא הנכון. המחקרים מדעיים נמצא שהמוח קולט שדרים של מקרים אמיתיים

ודמיוניים, באותו אופן בדיוק. מבחינת המוח שתי הסיטואציות זהות לחלוטין.

לכן, דמיינו, שדרו את זה, צרו את מה שתרצו , מכאן זה מתחיל.

 רגש –  יש שניסו בחייהם ליצור על ידי מחשבות חיוביות, ולא צלחו. אכן המנגנון לא ניכנס לפעולה על ידי מחשבה בלבד. הסוד הוא הרגש.

משמע ,המחשבה היא הדרך והרגש הוא המכונית. הרגישו שמחה על שהדבר בחייכם, חוו התרגשות ממה שאתם וממה שברשותכם, הרגישו התרחבות בשל התממשותו של הדבר שרציתם במציאות שלכם. מצאו דרך אישית להניע את גלגלי הרגשות בתוככם.

 ועכשיו, העניין בהתהוות. בכל זמן שיש לכם, בנסיעה, בהמתנה בתור, לפני השינה, כשאתם מצחצחים שיניים – חזרו על זה. תכננו, הודו, דמיינו , שמחו והתלהבו.

הכל תלוי בכם. ככל שתהיו מתואמים יותר עם המטרה שלכם, מחשבותיכם ודמיונכם יצרו את התדר אותו אתם רוצים ליצור,מחדבותיכם ים יותר עם המטרה שלכם, ותחוו רגשות חיוביים, זה יבוא מהר יותרזרו יתם במציאות שלכם. יבנו.  ותחוו רגשות חיוביים, זה

יתממש מהר יותר.

זהו כל הסוד. סוד חשוב ומעשי.

 בשביל השלמת התמונה יש עוד כמה סודות, שאמנם לא הועלו בסרט הסוד, אבל הם חשובים מאוד. סודות אילו קשורים לחיזוק כוח המיקוד, כוח הרצון, כוח הכוונה, היכולת ליזום ולפעול ועוד נלווים. יחד עם זאת, הדרך הסודית הפשוטה

שכובשת את העולם פותחת בנו אופק לגבי היכולות שלנו. אז מהו הסוד?  שאפשר ליצור הכל! בראש, בלב, בחיים ! הכל!