דף הבית » מרכז מידע » פעילות גופנית » אביזרים שעושים חשק לפעילות גופנית

אביזרים שעושים חשק לפעילות גופנית

ניר פרימו

לכולנו יש ימים מעייפים יותר, בהם גם הספורטיביים שבינינו מעדיפים להימרח על הספה ולראות טלוויזיה, ולאלו מאיתנו שלא מתאמנים זהו עוד יום רגיל בו אפשר לתרץ את חוסר המעש.

כדי ליצור חשק, עלינו לדעת לרגש, במיוחד בכל הנוגע לפעילות גופנית, את התענוג ממנה אנו מקבלים לרוב רק אחרי המאמץ. לשם כך, הכנתי עבורכם רשימה של אביזרים ששילובם באימון יאפשר לכם אימון מרגש יותר, כיפי יותר ומלא אנרגיה.

אביזרים אלו יאפשרו לכם להשיג את המקסימום באימונים שלכם ואולי גם יעזרו לכם להזיז את הישבן בימים שממש אין לכם חשק להתאמן. מי יודע, אולי האביזר הנכון יגרום לאלו מכם שלא מתאמנים, להתחיל להתאמן.

נגן MP3

בחרתי לפתוח באביזר זה, מאחר שלפי דעתי הוא הכי עצמתי ומרגש. אחרי שכתבתי לא מעט על נושא המוזיקה והתרומה שלה לאימון מוצלח מניסיוני האישי, מצאתי לא מעט מחקרים שמחזקים את הטענה שלי. מחקרים מראים שיפור של עד 20% בביצועים, שמגיע משלוש סיבות עיקריות:

– באמצעות המוזיקה הקצבית, אנחנו מתעלמים מהכאב

– במידה והמוזיקה בקצב מהיר, אנו נוטים להתאים עצמנו לקצב (ולהתאמץ יותר)

– אם המוזיקה אהובה עלינו, היא מעוררת ויש לה השפעה של "סם" ממריץ

למרות שהנגנים מאוד פופולריים וחלקם גם זולים מאוד, רק אחוז קטן מהמתאמנים משתמש בהם על בסיס קבוע.

ההמלצה שלי: בימים שאתם עייפים במיוחד, האזינו למוזיקה מקפיצה במיוחד בדרך הביתה מהעבודה. אני מבטיח שזה יעורר אתכם ויתן לכם קצת יותר חשק לאימון.

עלות: בין 100 ל- 200 ₪ למכשיר "שיעשה את העבודה". עד כמה רחוק אפשר להגיע? יש נגנים שעוברים את ה- 1,000 ₪, ואזניות שעולות מאות שקלים.

מד צעדים

מד צעדים הוא גאדג'ט קטן וחמוד שעוזר לנו להיות מודעים לכמות הפעילות הגופנית שאנו מבצעים במהלך היום. בעבר, מדי צעדים היו מאוד לא מדויקים, מה שהיה גורם לאיבוד עניין, כשהיית מגלה שאחרי שקמת מהכיסא, מד הצעדים ספר 15 צעדים. היום מדי הצעדים השתכללו והם מאוד מדויקים ומאפשרים גם למדוד צעדים מתוך הכיס של המכנס או בתוך התיק (אם אין לך כיס בשמלה).

בזכות מד צעדים, אפשר להוסיף בקלות 2,500 צעדים למכסה היומית, כי הוא מאפשר לנו כל הזמן לבדוק כמה עשינו וכמה נשאר כדי להגיע ליעד. בקיצור, ה"התעסקות" איתו מהנה ומעודדת כושר.

עלות: בין 100 ל- 200 ₪ לדגמים טובים ומדויקים. עד כמה רחוק אפשר להגיע? מד צעדים שמתחבר למחשב עולה כ- 300 ₪ ולדעתי אין צורך להשקיע מעבר לכך.

מד דופק

למד הדופק יצא שם של מוצר למקצוענים בלבד, למרות שזה ממש לא המקרה.

איך מתאמן חובבן יכול להפיק תועלת ממד הדופק? מד הדופק משמש כמאמן האישי שלכם! ברגע שהצבתם לעצמכם יעד, מד הדופק יהיה שם לאורך כל הדרך וידאג שתגיעו ליעד לאורך כל האימון (גם אם מדובר בהליכה מהירה בלבד).

רוצים אתגר? בנו לעצמכם תכנית המכילה מספר יעדים בזמנים קבועים מראש. לדוגמה, חימום בדופק X למשך 5 דק', ריצה קלה בדופק X למשך 10 דק', הליכה בדופק X למשך 5 דק' ועוד. מאמן הכושר האישי (השעון) ידרבן אתכם לעמוד ביעד ויעביר לכם הזמן בקלות. מד הדופק מאפשר בדיקה של רמת העומס של האימון ומדי דופק מתקדמים יותר מאפשרים בדיקה של כמות הקלוריות ועוד גם נתונים מעניינים.

עלות: בין 450 ל- 650 ₪ לדגמים טובים שעושים את העבודה ומציגים מגוון נתונים. עד כמה רחוק אפשר להגיע? יש מדי דופק עם GPS מובנה ועוד תכונות מדליקות, כך שאפשר להגיע גם לאלפי שקלים.

אימון עם GPS – תוכנות חינמיות לסלולרי.

לאלו מכם שמעדיפים להתאמן בחוץ, אני ממליץ בחום לנסות את התוכנות החינמיות שחלק ממכשירי הסלולאר תומכים בהן. תוכנות אלו מתממשקות עם ה-GPS של מכשיר הטלפון ומאפשרות למתאמן לעקוב אחר קצב הריצה/הליכה והמרחק, בנוסף לעוד כמה נתונים. אין ספק שזה משדרג את האימון, כשבסופו אני יכול לראות איזה מסלול עשיתי, כמה זמן לקח לי ואיך אני יכול להשתפר לפעם הבאה. והכי חשוב – זה בחינם.

עלות: התוכנה הבסיסית חינמית, אפשר לשדרג בעלות של 1-10 דולרים לקבלת אפשרויות נוספות. עד כמה רחוק אפשר להגיע? כבר השקענו במכשיר הסלולאר – לא מספיק?

נעליים חדשות

כשאנחנו רוכשים משהו חדש, אנו מקבלים חשק לעשות בו שימוש, ועכשיו. אז, אם עשיתם הפסקה מפעילות גופנית והתקציב מאפשר לכם, צאו ורכשו זוג נעליים חדשות (עדיף נעליים מקצועיות שעולות כמו המעוצבות, אבל להבדיל מהן, ישמרו לכן על הגוף ויעשו לכם אימון כיפי יותר). אין ספק שברגע שהנעליים יהיו בקופסה בבית, זה יעשה לכם חשק להשתמש בהן. מעבר לדרבון, נעליים מקצועיות סופגות את הזעזועים של האימון, תומכות בכף הרגל ומקלות עלינו במהלך האימון. כך שבזכותן, תוכלו ליהנות יותר מהאימונים שלכם.

עלות: נעליים מקצועיות עולות כ- 550 ₪, גם המעוצבות עולות כמעט אותו הדבר, לעיתים אף יותר יקר. עד כמה רחוק אפשר להגיע? נעל מקצועית יכולה לעלות גם 1,000 ₪ וצפונה.

בתקווה שלא הכנסתי אתכם לחובות בעקבות הכתבה, ובהצלחה!