דף הבית » מרכז מידע » שינוי הרגלים » עובדים בריא: טיפים למהפך מוצלח!
בעידן המודרני לפעמים זה נדמה כי המשפט "עבודה היא חיינו" מיטיב לתאר את המציאות שבה אנו חיים, לאור השעות הארוכות שאנו מבלים בעבודה. ולכן על מנת לשמור על אורח חיים בריא כדאי להתחיל דווקא במקום העבודה. על ידי כמה צעדים פשוטים, תוכלו לשמור על סביבת עבודה בריאה ורגועה יותר וכמובן הרבה יותר אפקטיבית

 

התאימו את הפעילות שלכם לעובדים השונים. בארגונים גדולים בעיקר, סביבת העבודה הינה הטרוגנית. חלק מהעובדים יושבים מול מסך מחשב, חלקם בפס הייצור ואחרים נמצאים בנסיעות ופגישות כל היום. כמו כן, לא תמיד כולם באותו גיל או מצב גופני. אם אתם מעוניינים בפעילות אפקטיבית, התאימו אותה לסוגי העובדים השונים.

 

שגרירים של כושר. אתרו בארגון שלכם את אותם עובדים שיכולים להפעיל את שאר העובדים ולסחוף אותם לפעילות הבריאות שאתם מנסים ליישם. אותם שגרירים של כושר, בעלי זיקה ועניין בתחום, יכלו להפיץ את הבשורה החדש ה בכל הדרגים.

 

היעזרו באנשי מקצוע. תזונה נכונה, ארגונומיה ופעילות גופנית הם רק חלק מן הנושאים שבהם יש לטפל על מנת להשיג סביבת עבודה בריאה. אנשי מקצוע יוכלו לספק לכם נקודת מבט מלאה על הארגון שלכם ולספק לכם עצות שניתנות ליישום.

 

התמידו בתהליך לאורך זמן. אל תצפו לשינוי בין לילה, רק כי החלטתם עליו בישיבת הנהלה. הקפידו על פגישות עם צוות הבריאות שלכם באופן שוטף על בסיס חודשי, דו חודשיות או אפילו רבעוניות. חשוב לקיים אותן באופן פורמאלי ולא לוותר על הפגישות כחלק מהליך השינוי הבריא של הארגון.

רתמו את העובדים. אימון לחיים בריאים יותר כחלק מסביבת העבודה הינו תהליך הנעשה במשותף עם עובדי הארגון שלכם. רוצים שיפסיקו לעשן ותחילו להתעמל – שתפו אותם במידע, הלהיבו אותם בתהליך ודאגו שהמנהלים יתנו דוגמה אישית. זה הרבה יותר אפקטיבי מאשר הוראה מהבוס.

shutterstock_81294004